Челси победи Манчестър Юнайтед с 1:0 и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Англия. Лондончани се поздравиха с успеха след попадение-шедьовър на Демба Ба в началото на втората част. Както обикновено, Манчестър Юнайтед имаше шанс да изравни във „Фърги тайм", но този път късметът обърна гръб на „червените дяволи", в частност на Ван Перси, който на два пъти пропусна в продължението.

На полуфиналите в турнира момчетата на Рафаел Бенитес ще се изправят срещу Манчестър Сити. Вторият полуфинал противопоставя Милуол и Уигън.

Първото полувреме на „Стамфорд Бридж" не предложи особено атрактивен футбол. Головите положения бяха дефицит за разлика от сериозните единоборства в средата на терена. Все пак и пред двата отбора се откри по една добра възможност.

В 30-ата минута Демба Ба шутира силно по земя, а Де Хеа с крак изби в корнер. Малко по-късно Юнайтед отговори с точен удар на Чичарито, който бе неутрализиран също с крак от Петер Чех. Още в средата на полувремето пък лондончани бяха принудени да направят смяна, след като Ашли Коул получи контузия и отстъпи мястото си на Бъртранд.

Челси започна ударно второто полувреме и успя да открие резултата чрез Демба Ба. В 49-ата минута нападателят засече по брилянтен начин от въздуха подаване на Мата и матира Де Хеа - 1:0. Изключително попадение на Ба!

Както се очакваше, попадението отвори двубоя и головите възможности не спираха. Гостите от Юнайтед имаха отличен шанс да изравнят в 60-ата минута. Дани Уелбек намери перфектно в полето Ернандес, който от 3-4 метра отправи удар с глава, но Чех с една ръка изби в корнер.

Малко по-късно домакините на свой ред изпуснаха златен шанс да вкарат втори гол, с който тотално да убият интригата. Еден Азар се възползва от грешка на Карик, надбяга Смолинг и Валенсия и се озова очи в очи с Де Хеа. Ударът на бързоногото крило обаче мина на около метър в страни от вратата.

В 88-ата минута Робин Ван Перси направи фамозен пропуск. Нападателят получи топката на десетина метра фронтално срещу вратата, но ударът му от въздуха мина високо над вратата. Буквално в ответната атака Хуан Мата стреля точно, но Де Хеа показа завиден рефлекс и спаси. В крайна сметка нови голове не паднаха и домакините се поздравиха с минимален успех.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 Демба Ба (49')

ЧЕЛСИ: Чех, Аспиликуета, Иванович, Давид  Луис, Коул (21' Бъртранд), Микел, Рамирес, Азар, Мата, Оскар (90' Моузес), Ба (90' Торес)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Фърдинанд, Евра, Валенсия, Карик, Клевърли (61' Ван Перси), Нани (65' Гигс), Ернандес, Уелбек (80').

Стадион: „Стамфорд Бридж"

Главен съдия: Фил Дауд.