Челси спечели стратегическа победа срещу Манчестър Сити с 2:1. Лондончани направиха много важна крачка към спечелване на титлата. Конте прие играта в половината на Челси и разчиташе на остри контри. През втората част домакините се върнаха назад и в последните минути можеха да бъдат наказани.

НА ЖИВО: Челси - Манчестър Сити

Загуба на Челси ще върне интригата в битката за титлата

Първото полувреме премина при много високо темпо. Манчестър Сити владееше топката, докато играчите на Челси бяха много по-остри.

Резултатът беше открит в 10-та минута, когато Еден Азар отбеляза с диагонален удар от около 10 метра. Азпиликуета се включи отдясно, подаде на Педро, който намери Азар.

Гостите натиснаха да търсят изравнителния гол, но им беше необходима помощта на Куртоа. Белгиецът изчисти топката в краката на Давид Силва, спаси неговия удар отблизо, но Серхио Агуеро изравни отблизо на празна врата в 25-та минута.

Челси отново излезе напред в 35-та минута. Фернандиньо направи глупава дузпа, подсичайки Педро без да има опасност отдясно на атаката на „сините". Азар вкара втория си гол, след като би безобразно наказателния удар, но имаше късмет, че топката се върна в него.

В последните минути на първото полувреме Сити натисна и повече късмет можеше да изравни. Играчите на Конте контраатакуваха при всяка възможност.