Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 41,323

Важна победа за Челси.

90+3′

Канте задържа Силва.

90+2′

Джон Стоунс пропусна отблизо след корнер. Той беше непокрит, но изпрати топката над вратата.

90+1′

Агуеро стигна до топката близо до Куртоа. Белгиецът спаси и беше ритнат от Агуеро.

90′

Лофтус-Чийк влиза за Челси. Голмайсторът Азар излиза.

88′

Играчите на Сити отпаднаха физически в последните минути.

85′

Нолито смени Сане.

84′

Играчите на Челси се активизираха и атакуват повече.

83′

Груба игра на Компани срещу Азар.
Тотнъм вкара трети гол на Суонси в последните минути.

81′

Уилиан сменя Фабрегас.

80′

Рахим Стърлинг влиза. Излиза Де Бройне.
Тотнъм направи пълен обрат.

77′

Делф направи груб фаул срещу Диего Коща.
Деле Али изравни за Тотнъм.

75′

Азар стреля над вратата след дълга комбинация на „сините" в полето на Сити.

73′

Делф направи чист шпагат на Азар. Играта се изостри, но Силва не можа да повярва, че топката е стигнала до него.

72′

Давид Луиж стреля в стената от фаул.

71′

Нарушение на Компани срещу Коща близо до полето на Сити.

70′

Комбинация между Силва и Агуеро  в полето на Челси. Давид Луиж успокои играта с изчистване в корнер.

66′

Играта е много дълбоко в половината на Челси. 37%-63% владение на топката.

65′

Джон Стоунс стреля с глава след корнер. Удобният удар беше спасен от Куртоа.

64′

Сити натиска здраво, но достига най-много до корнери.

61′

Де Бройне намери Сане в полето при фаула. Ударът на Сане беше блокиран.

60′

Силва беше фаулиран от Матич в близост до полето отляво. Допълнително Матич удари с лъкът Силва.

57′

Силва центрира остро от аутлинията. Куртоа улови отблизо.

55′

Клаудио Раниери е на стадиона и гледа с интерес случващото се на терена.

52′

Клиши събори Педро.

51′

Фернандиньо отблизо не можа да отбележи отблизо. Бразилецът се оказа в засада.

48′

Прекрасен шпагат на Компани в краката на Диего Коща.

47′

Компани стигна до топката отляво и центрира. Топката тупна на напаречната греда.

46′

Канте изрита здраво Давид Силва. Дийн не показа картон.

45′

Неманя Матич сменя Курт Зума.

45′
6′

Кабайеро за пъри път след почивката игра с топката. Той улови топката след диагонален удар.

45+1′

Много високо темпо. Грешки и на двата отбора довели до голове. Конте надиграва Гуардилоа през първото полувреме.

Снимка 287177

41′

Давид Луиж удари мощно рамо на Агуеро и го изхвърли в аут. Атаката на Сити отдясно беше опасна.

38′

Сити натиска здраво. Челси отново брани преднината си.

35′

ГОООЛ! Еден Азар направи добавка след безобразно изпълнена дузпа. Той стреля слабо по земя в левия ъгъл на Кабайеро. Вратарят спаси, но топката се върна напред точно в Азар.

Снимка 287181

35′

Азар изпълни безобразно дузпата.

34′

Дузпа за Челси. Педро беше подсечен ненужно от Фенандиньо в полето отляво.

33′

Клиши стреля диагонално отляво. Куртоа клекна и улови топката.

31′

Челси получи гол за осми пореден мач. Тотнъм и Ливърпул губят мачовете си.

Снимка 287178

27′

Куртоа излезе и се хвърли в краката на Сане. Топката се удари в Куртоа, в ръката на Сане и излезе в аут.

25′

ГОООЛ! Грешка на Куртоа. Той подаде на Давид Силва. Белгиецът спаси първия гол от упор, но топката отскочи към непокрития Агуеро. Аржентинецът вкара на празна врата.

Снимка 287180

22′

Фабрегас стреля фронтално. Топката рикошира в крака на Клиши и излезе на сантиметри над гредата.. Атаката беше отляво на Азар.

19′

Фернандиньо стреля отдалече. Куртоа улови с лекота.

17′

36%-64% владение на топката, но резултата е 1:0.

Снимка 287170

16′

Делф стреля от границата на полето високо и криво. Амбициозно!

12′

Бърза контра на Сити чрез Сане. Ударът на Агуеро беше блокиран.

10′

ГООООЛ! Еден Азар отбеляза с хубав удар по диагонала отдясно. Кабайеро не се намеси добре, след като се хвърли рано в обратна посока. Педро върна топката към Азар почти от аутлинията.

Снимка 287176

9′

Грешка на Челси в защита. Фабрегас отне топката от Агуеро.

8′

Лерой Сане беше изпуснат отляво, но центрирането му не се получи.

7′

Сити играе повече с топката, но атаките на Челси са по-остри.

6′

Диего Коща получи топката пред полето на гостите. Той опита технично да вкара, но топката излезе в аут.

Снимка 287171

4′

Силна атака на Челси. Азпиликуета свали на гърди близо до малкото поле отдясно, но не можа да подаде или шутира.

2′

Добра новина за двата отбора. Суонси води на Тотнъм с 1:0.

1′

26.Джон Тери 42Y Touré

След неочакваната домакинска загуба от Кристал Палас лидерът в английската Премиер Лийг Челси не трябва да допуска втори пореден. Ако това се случи има опасност разликата спрямо втория Тотнъм да падне на четири точки.

Челси е фаворит на букмейкърите, но Хосеп Гуардиола ще иска да спаси най-слабия си сезон като треньор. Загубата ще постави под съмнение мястото на Манчестър Сити в следващото издание на Шампионската лига. През декември Челси спечели гостуването си в Манчестър с 3:1.

Венсан Компани се връща в стартовия състав за „гражданите".