Челси показа, че е с класа над Арсенал, побеждавайки сравнително леко тима на Арсен Венгер с 2:0 в двубой от седми кръг на Висшата лига.

"Сините" бяха оставили инициативата на "топчиите", които обаче не успяха да се възползват от преимуществото си при владението на топката.

С прекрасни контри Челси по чудо не стигна и до по-изразителен успех. Анелка и Есиен на два пъти обаче, направиха страхотни пропуски.

Така Челси повежда с пет точки пред Манчестър Юнайтед и на четири пред Ман Сити. Арсенал пък остава четвърти на седем точки от върха.

Двубоят започна прекрасно за Арсенал, който не само не трябваше да отразява домакински натиск, а на свой ред пропусна няколко положения. Аршавин и Чамак обаче не бяха ефективни пред гола.

В края на полувремето Челси се окопити и наложи своя стил.

Така в 39-ата минута неминуемото се случи. Ашли Коул центрира отляво и в наказателното поле, където Дидие Дрогба бе с гръб към вратата, но успя с пета да открие - 1:0.

Арсенал излезе през второто полувреме с мисълта да изравни. "Артилеристите" атакуваха неспирно, но стигнеха ли до наказателното поле, се срещаха със стената от играчи в синьо.

В 75-ата минута Никола Анелка направи пропуска на мача, останал сам срещу Фабиански. От тази позиция той не успя да уцели вратата.

Десет минути по-късно обаче нямаше какво да спре "сините". След фаул на около 25 метра от вратата, защитникът Алекс с брутален удар под гредата реализира - 2:0.

До края на срещата Челси можеше да направи резултата класически, но Есиен на два пъти не уцели вратата от 100%-ови позиции.

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович (Ферейра 73), А.Коул, Тери, Алекс, Есиен, Рамиреш (Жирков 83), Микел (Стъридж 88), Малуда, Дрогба и Анелка.

АРСЕНАЛ: Фабиански - Саня, Косчиелни, Скилачи, Клиши, Диаби (Росицки 70), Насри, А. Сонг, Уилшър (Емануел-Томас 81), Аршавин (Вела 87), Чамак.