Отборите на Челси и Тотнъм постигнаха важни победи в седмия кръг от Висшата лига.

"Сините" на Франк Лампард надвиха у дома Брайтън с 2:0. Трите точки бяха подсигурени след почивката. Преди това Мейсън Маунт беше ударил гредата, а пък Педро и Баркли направиха сериозни пропуски. В 48-ата Адам Уебстър направи нарушение в собственото си наказателно поле и съдията отсъди дузпа, реализирана точно от Жоржиньо.

Снимка 445053

Всичко приключи в 76-ата, когато Уилиян получи пас от Хъдсън-Одой, шутира близкия ъгъл на Райън и след рикошет вкара за крайното 2:0.

Снимка 445051

Тотнъм имаше доста емоционални моменти при триумфа си над Саутхямптън с 2:1. Всичко за "шпорите" започна повече от оптимистично, след като Ндомбеле вкара в 24-ата минута след пас на Сон.

Малко след това обаче Серж Орие видя за втори път жълтия цвят на картона и по този начин без време остави своите с човек по-малко. "Светците" веднага се възползваха от численото си превъзходство и изравниха в 39-ата.

Снимка 445054

Домакините не се предадоха и намериха сили да поведат отново още до паузата. И кой друг, ако не Хари Кейн? Звездата получи подаване от Кейн и се нуждаеше от едно допълнително докосване, за да преодолее Гън.

През втората част Саутхямптън имаше лек превес в срещата, но неточности на Редмънд и Уорд-Праус не помогнаха за спечелването на точката.