Челси и Манчестър Юнайтед направиха драматично равенство в един от най-интересните мачове на 25-ия кръг на Висшата лига. „Сините" и „червените дяволи" завършиха 1:1 на „Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Луис ван Гаал първи поведоха в резултата, а в добавеното време на срещата, „сините" изравниха.

Равенството не устройва нито един от двата тима. При победа, „червените дяволи" щяха да се доближат максимално до топ 4. Тимът на Гуус Хидинк пък търси път към по-предно класиране от 13-ото място, което в момента заемат. Лошата новина в лагера на домакините от днешния мач  е, че Курт Зума получи тежка контузия през второто полувреме. Първоначалните прогнози са, че става въпрос за връзки на коляното.

Манчестър Юнайтед започна по-добре мача. „Сините" успяха да погледнат към вратата на Де Хеа след около 30 минути игра.  Първият удар към вратата на „червените дяволи" бе от страна на Матич, който засече с глава, но вратарят на гостите улови без проблем. Малко преди почивката Фелаини имаше възможност да изведе „червените дяволи" напред в резултата, но негов удар премина встрани от вратата. Минута по-късно Руни не успя да засече пред голлинията след добро центриране на Дармиан.

Началото на втората част бе белязано от опасен удар на Руни, но Куртоа се намеси и не допусна гол в мрежата си. В 61-ата минута това все пак се случи. Младият Бортуик-Джаксън центрира много класно, Руни отклони към Лингард, който се обърна и стреля от около 12 метра за 0:1!

Седем минути по-късно Иванович стреля много силно към Де Хеа, но испанецът спаси.
В добавеното време на мача, „сините" успяха да изравнят. Еден Азар пусна пас зад защитата, Коща излъга Де Хеа и насочи с левия крак за 1:1!

Така мениджърът на Челси Гуус Хидинк продължава да не познава вкуса на загубата, начело на тима. Холандецът има 11 срещи без поражение. "Сините" са на 13-ото място с 30 точки. Ман Юнайтед пък е 5-ти с 41 точки.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
0:1 Лингард 61'
1:1 Диего Коща 91

ЧЕЛСИ: Куртоа, Тери, Иванович, Аспиликуета, Зума (59 - Кейхил), Фабрегас, Микел, Вилян, Матич (67 - Педро), Оскар (55 - Азар), Диего Коща

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Бортуик-Джаксън, Карик, Фелаини, Мата, Блинд, Лингард (87 - Депай), Руни, Марсиал