Отборът на Челси стана шампион на Англия за втори пореден път, след като надигра категорично претендента за титлата Манчестър Юнайтед с 3:0 в мач от 36-ия кръг на Премиършип, игран на стадион "Стамфорд Бридж".

Със събраните 91 точки "сините" от Лондон остават недостижими на върха 2 кръга преди края на надпреварата.

Домакините започнаха силно срещата и още в 5-ата минута Уилям Галас изведе Челси напред в резултата, след като засече с глава центриране на Франк Лампард от корнер.

До края на полувремето "червените дяволи" се опитаха да стигнат до равенството, но в действията им пред вратата на момчетата на Жозе Мауриньо бяха разконцентрирани.

В 61-ата минута великолепна Джо Коул завърши по великолепен начин своя индивидуална акция, с което покачи резултата на 2:0.

12 минути по-късно Рикардо Карвальо подпечата успеха на Челси и направи още по-сладка втората поредна титла на "сините".

Малко преди края на срещата Уейн Рууни получи тежка контузия и напусна терена на носилка.

Шампионската титла е втора поредна за Челси и общо трета в историята на клуба, след тези през 1955 г. и 2005 г.

По време на церемонията по награждаване на Челси, мениджърът Жозе Мауриньо хвърли златния си медал сред феновете на "Стамфорд Бридж".

"Те го заслужават. Не можехме да си позволим да не спечелим титлата на нашия стадион при наличието на такава страхотна публика", заяви португалският специалист.