Аспиликуета, който вкара топката в мрежата, не е зад последния бранител, но съотборникът му е.

Нов опит на същата комбинация от състезатели на домакините.

Мощен изстрел на Канте!

Вратарят на Астън Вила спасява.

Поредна пропусната възможност от страна на домакините.

51′

Кристенсен бе останал да лежи на тревата в ситуацията, при която бе отбелязано изравнителното попадение.

Домакините очакваха съдиите да прибегнат до използване на системата ВАР.

Такова няма.

Равенството остава неоспорим факт.

50′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Ел Гази!

Центриране в наказателното поле намира играча на гостите, който прокарва кълбото между краката на вратаря.

Резултатът е изравнен!

45′

Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините. Те опитаха да притиснат опонентите си в собствената им половина.

Следваха центрирания по фланговете и директни атаки с малко подавания, но този по-директен подход не се оказа съвсем печеливш за домакините.

На свой ред бирмингамци пробваха да застрашат Менди многократно, с изстрели от всевъзможна дистанция. Почти всяка атака на отбора приключваше с удар по посока вратата на столичани. Успеваемостта на тима обаче не беше добра.

Сред най-често фаулираните футболисти на терена бе Грийлиш, като най-сериозен отпор той срещна от Канте.

Жиру на няколко пъти имаше възможност да застраши вратаря на съперника, но късметът не беше на негова страна.

Със сериозен пропуск се отчете и Пулишич, който не успя да се разпише от изгодна позиция в средата на полувремето. След това той извърши и опасно нарушение срещу Кеш. Наложи се намеса на медицинския екип, след като играчът на Вила бе изритан в главата. Все пак се оказа, че той е в състояние да продължи участието си в мача.

В 34-ата минута поредното центриране към Жиру този път бе отиграно брилянтно от нападателя, който с плонж запрати кълбото в мрежата за 1:0, по-скоро заслужено, с оглед показаното от двата отбора до този момент.

Астън Вила направи няколко опита да се върне в резултата преди почивката, но шут на Траоре се спря в тялото на бранител на Челси, въпреки че топката се бе насочила застрашително към целта.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Аспиликуета.

39′

Самостоятелен, продължителен пробив на Маунт.

Завършващият му удар не е точен.

Разочарование по лицето на младата надежда на домакините.

37′

Не стигат много подавания до Хъдсън-Одой.

Няма да бъде съвсем изненадващо, ако той бъде заменен, на по-късен етап от срещата.

Снимка 511459

Източник: Twitter

34′

ГООООООООООООЛ!!!

1:0!

Този път грешка няма.

Пас към Жиру в наказателното поле.

Той засича топката с плонж, по изключително ефектен начин.

Предимство за Челси!

32′

Центриране към Жиру.

Той не отклонява топката както се очакваше.

Добавката на Пулишич също не е на ниво.

30′

Центриране в полето на Челси.

Менди не се намесва по възможно най-добрия начин.

Кеш стреля над вратата.

25′

Игра в центъра на терена.

Траоре се връща, за да помага на съотборниците си.

Без атаки към двете врати в последните няколко минути.

21′

Центриране към Пулишич.

Той опитва акробатично изпълнение.

Намира обаче главата на Кеш, а не топката.

На футболиста на Вила е оказана медицинска помощ, след което той се връща в игра.

20′

Изстрел от далечно разстояние към вратата на Челси.

Уоткинс го отправя.

Кълбото лети високо над целта.

19′

МакГин се промъкна покрай Канте и подава в предни позиции.

Траоре стига до топката.

Опитът му да шутира обаче спира в тялото на бранител.

17′

Нова порция фаулове срещу Грийлиш.

Няма милост за една от звездите на бирмингамци.

Този път Канте наруши правилата.

12′

ПРОПУСК!

Пулишич получава извеждащо подаване.

Справя се с двама бранители и стреля!

Топката се отбива във външната страна на мрежата.

Малшанс за Челси.

7′

Първи удар и във вратата на Челси.

Менди спасява.

Грийлиш центрира, но до нова опасност така и не се стига.

5′

Още един ъглов удар в полза на лондончани.

Маунт го спечели.

Отново обаче нищо интересно след подаването.

Не особено притеснителен изстрел на Рюдигер.

4′

На два пъти Грийлиш претендира, че срещу него е било извършено нарушение.

Такова не е отсъдено.

3′

Натиск на домакините в началните минути на двубоя.

Първи корнер в полза на "сините".

Нищо запомнящо се след изпълнението.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Ейбрахам Дейвис

Челси е домакин на Астън Вила в двубоя между двата тима от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата на стадион "Стамфорд Бридж" започва в 19:30 часа.

Снимка 510809

Съседите в класирането имат по 25 точки, но бирмингамци са една от приятните изненади през кампанията и имат два мача по-малко от столичани.

Лампард: Гневен съм, през второто полувреме показахме някакво желание

"Сами си усложнихме живота"

"Сините" спечелиха последните шест мача във всички турнири срещу този съперник. Астън Вила победи в пет от последните си шест гостувания в първенството, но пък Челси няма поражение в последните си шест мача на собствен стадион.

Арсенал победи Челси с 3:1

Възроден Арсенал постигна жадувана победа над Челси на Боксинг дей

Микел Артета може да диша по-спокойно

В състава на домакините отсъстващ ще е Зиеш, а в тима на гостите на разположение няма да бъдат Баркли, Минг, Уесли, Трезеге и Лансбъри.

В последните си пет мача, лондончани записаха три загуби, една победа и едно равенство. В последният си шампионатен мач те загубиха градското дерби с Арсенал, след като отстъпиха с 1:3 на "Емиратс".

Снимка 511304

През изминалия сезон, двата отбора изиграха два мача помежду си, в които Челси записа победи с по 2:1.

Тиаго Силва: Искам да печеля трофеи с Челси и световната титла с Бразилия