Ливърпул стигна до изключително трудна победа с 2:1 срещу Брайтън в среща от третия кръг на „Карлинг къп". Двубоят бе изключително интересен, като гостите и домакините удариха половин дузина греди. Срещата ще се запомни с това, че след половингодишно отсъствие на терена се завърна лидерът на „мърсисайдци" Стивън Джерард. Той влезе в игра четвърт час преди края на мястото на Луис Суарес.

Всичко започна отлично за „червените", които поведоха още в 7-ата минута. Суарес получи отляво, влезе в пеналта и с хитър пас изведе Белами, който прокара топката по плонжа на вратаря.

В 26-ата мин. Лукас намери отлично Суарес, но ударът на уругваеца мина на сантиметри от гредата. Малко по-късно бившият капитан на Аякс  стреля и с глава, но този път топката облиза гредата и излезе  в аут. После пък шут на Белами от фаул също се отби стълба над вратата на Брайтън. Спиърнг също повтори „упражнението" малко преди почивката.

В самия край на полувремето Брайтън изпусна отличен шанс да изравни, а Нуун удари гредата с далечен шут веднага след почивката.

Постепенно „чайките" засилиха натиска си, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Дирк Каут реши всичко в 81-ата минута, когато удвои след отлично организирана контра на гостите.

Секунди преди края Висенте бе спънат в пеналта и Брайтън получи правото на дузпа. Ашли Барнс успя да я вкара, но за повече нямаше време.

Брайтън - Ливърпул 1:2

0:1 Крейг Белами (7')
0:2 Дирк Каут (81')
1:2 Ашли Барнс (90'-д)

Съставът на Ливърпул: Рейна, Карагър, Кели (Фланаган 86'), Коатес, Робинсън, Родригес, Лукаш, Спиъринг, Каут, Суарес (Джерард 75'), Белами