Брайтън изпусна да победи като гост Уест Хям с мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. Оспорваният двубой приключи при равенство 2:2.

Гостите стояха по-добре на терена през първото полувреме. Те владееха топката през по-дълги периоди от време и не допускаха положения пред вратата си.

В 44-ата минута напълно закономерно "чайките" поведоха. Нийл Мопе се оказа най-съобразителен в наказателното поле при избита топка и простреля Лукаш Фабиански за 0:1.

Снимка 511377

"Чуковете" излязоха преобразени след почивката. Те тръгнаха смело напред, въпреки че играчите на Брайтън създаваха впечатление, че контролират нещата.

В 60-ата минута резултатът беше изравнен. В подобна ситуация, като при първото попадение в двубоя, Бен Джонсън стреля в далечния ляв ъгъл на вратата на Роберт Санчес.

Гостите поведоха отново 10 минути по-късно. Капитанът Люис Дънк вкара отблизо след корнер. Топката отскочи към него, като докосна и ръката му. След дълго разглеждане на ВАР беше преценено, че докосването не е повлияло на ситуацията и голът за 1:2 беше зачетен.

В 82-ата минута Люис Дънк опита да изчисти с глава при корнер, но намери Томас Сучек и чехът също с глава изравни за  2:2.

Брайтън се изкачи на 16-а позиция с 13 точки. Арсенал е с 4 точки повече. "Чайките" успяха да изпреварят Бърнли, загубил днес като гост на Лийдс Юнайтед, по голова разлика.

Уест Хям остана на десето място с 22 точки. Предният Саутхямптън е с аванс от 3 точки.