Лийдс Юнайтед спечели с 1:0 домакинството си на Бърнли от 15-ия кръг на английската Висша лига. Голът падна още в началото на срещата, като Лийдс изневери на атрактивния си стил, пазейки резултата след почивката.

Момчетата на Марсело Биелса започнаха с атаките веднага след първия съдийски сигнал. В четвъртата минута Патрик Бамфорд беше изведен сам срещу Ник Поуп. Вратрят помете нападателя, но и игра с топката. Робърт Джоунс посочи бялата точка и не промени решението си, въпреки че беше посъветван да направи това от ВАР. Бамфорд стреля мощно в опразнената част от вратата за 1:0.

Снимка 511366

Попадението отвори много играта. Играчите на Бърнли търсеха изравняването, а домакините продължиха да създават голови положения. Бен Ми успя да вкара топката във вратата на Мелие, но беше отсъдено нарушение в атака и голът за гостите не беше зачетен.

Ник Поуп направи няколко добри спасявания и задържа гостите в мача до края на първото полувреме.

Снимка 511365

След почивката, противно на философията си, Марсело Биелса прибра отбора отзад. Стигна се дотам, че Бърнли имаше по-голямо владение на топката.

Все пак играчите на Лийдс отразяваха натиска, а нестабилният Мелие имаше късмет при грешките, които направи. От другата страна Ник Поуп се наложи веднъж да показва класата си.

В края и вратарят на Бърнли се включи при корнерите за своя отбор. Дори се стигна до интересен момент, когато Мелие преодотврати гол на Поуп.

Снимка 511369

Лийдс се изкачи на 11-о място с 20 точки, колкото има и следващия Уулвърхямптън. Начело продължава да е Ливърпул с 31 точки и мач днес срещу Уест Бромич.

Бърнли остана на 16-о място с 13 точки. Тимът има един отложен мач с Манчестър Юнайтед от първия кръг.  Следват Брайтън с 12 точки, Фулъм с 11 точки, Уест Бромич със 7 точки и Шефилд Юнайтед с 2 точки.