На Брайтън и Борнемут се падна честта да открият новата 2018 година с мач от поредния кръг на Висшата лига. Двата тима изиграха зрелищен сблъсък, който обаче завърши без победител - 2:2.

Арсенал не успя да завърши 2017-а с победа

УБА не капитулира срещу столичани у дома

Антъни Нокарт откри резултата още в 5-ата минута, след хубав пас на Хосе Искердо. Футболистът на Брайтън се разписа на опразнената врата за 1:0.

След половин час игра, "черешките" отново върнаха равенството чрез Стив Кук, който отбеляза с глава от центриране след ъглов удар.

През вторите 45 минути паднаха и останалите два гола. Първо Брайтън отново поведе в резултата, този път попадението бе дело на Глен Мъри за 2:1.

В 80-ата минута обаче, Калъм Уилсън остави безпомощен вратаря и оформи крайното 2:2.

След този хикс, Брайтън зае 12-ото място с актив от 23 точки, докато Борнемут е 13-ти с две по-малко.