Диого Жота и Дарвин Нунес вкараха по два гола, а Ливърпул увеличи преднината си срещу Манчестър Сити с победа с 4:0 срещу Борнемут в мач от 21-ия кръг на английското първенство по футбол. Мърсисайдци са с пет точки пред шампионите, които надиграха Нюкасъл преди седмица.

Първото полувреме мина без попадения, но Ливърпул вкара веднага след почивката. Къртис Джоунс свали висока топка и подаде на Диого Жота, който пък изведе Дарвин Нунес зад гърба на защитата и уругвайският нападател бе точен за 1:0.

Жота сам отбеляза второто попадение в 71-та минута. Нунес спечели битка за висока топка в половината на Борнемут и подаде към Коуди Гакпо, който пусне извеждащ пас за португалеца. Жота преодоля вратаря за първия си гол, а осем по-късно той бе точен и за 3:0.

Жота бе сменен в добавеното време, секунди след като и Нунес отбеляза второто си попадение след центриране на Джо Гомес.

Шефийлд Юнайтед - Уест Хем 2:2 в мач от Висшата лига