Борнемут се наложи над Бърнли с 2:0 като гост в мач от 27-ия кръг в английската Висша лига. Джъстин Клуйверт откри резултата в 13-ата минута, а попадение на Антоан Семеньо в 88-ата минута сложи окончателно точката на спора.

Борнемут вече има 31 точки и заема 13-то място във временното класиране, докато Бърнли е на 19-то място с 13 пункта, като изостава на 11 точки от зоната на изпадащите.

Двубоят започна с натиск от страна на Борнемут, който даде резултат още в 13-ата минута, когато Люис Кук комбинира с Джъстин Клуйверт, който от близко разстояние прати топката в десния ъгъл на вратата, за да отбележи ранен гол за 1:0.

В 56-ата минута Борнемут също имаше чиста ситуация, след като Доминик Соланке си отвори пространство за удар в наказателното поле и отправи прецизен удар, който обаче бе спасен от Джеймс Трафорд.

Бърнли вкара изравнителен гол в 67-ата минута посредством Джош Кълън, но той не бе зачетен заради нарушение в хода на нападението.

Футболистите на Бърнли имаха претенции за дузпа в 71-ата минута, когато Уилсън Одоберт се свлече в наказателното на Бърнли, но Дейвид Кут направи знак, че играта трябва да продължи.

Борнемут реши всичко в своя полза в 88-ата минута, когато Антоан Семеньо се разписа за 2:0, което се оказа и последния гол в мача.