Болтън, с Мартин Петров в титулярния си състав, се класира за 1/4-финалите на ФА Къп.

Уондърърс биха с 1:0 като гости Фулъм, а българският национал започна от самото начало за пръв път от доста време насам и остана на терена пълни 90 минути.Петров получи и жълт картон през втората част.

Гостите поведоха още в 19-ата минута с гол на Иван Класнич, който оползотвори подаване на Муамба.

Мартин бе замесен в един интересен епизод след почивката, когато реферът спести чист червен картон на  Крис Беърд. Защитникът на Фулъм бутна по лицето нашия национал, но получи само жълт картон за неспортсменската си проява.

Малко по-късно пък Петров пусна страхотен извеждащ пас на Кевин Дейвис, който остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Въпреки това, пропускът не се оказа фатален и Болтън продължи на 1/4-финалите, където ще срещне Бирмингам.