Бербатов игра цял мач при загубата на Тотнъм от Евертън на "Уайт Харт Лейн" с 0:2.

Българският нападател имаше възможност да излезе на голова позиция във 2-ата минута, но бе блокиран от Йобо. Впоследствие Митко нямаше други шансове да отбележи попадение. Загубата бе особено болезнена за "шпорите", завършили мача с човек повече. В 33-ата минута при 0:0 Килбейн от Евертън бе изгонен.

Бербатов игра в нападение заедно с Роби Кийн. "Карамелите" победиха след поредица от 4 шампионатни загуби на този стадион.

Радостин Кишишев влезе в 37-ата минута за Чарлтън при домакинската победа над Болтън с 2:0. Бургазлията замени Дарън Амброуз. Двата отбора завършиха с по 10 човека. В 28-ата минута бе изгонен Хрейдарсон от Чарлтън, в 72-ата го последва К. Дейвис от Болтън. Домакините прекъснаха черна серия от три поредни "двойки" на "Дъ Вали".

Манчестър Юнайтед победи като гост Уотфорд с 2:1 и продължава да е едноличен лидер в класирането и единственият отбор с пълен точков актив досега.