Блекбърн се справи с Уигън с 2:0 в двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. Мачът започна по-добре за гостите, които първи имаха голово положение. Диагонален шут на Адолфо Валенсия след пробив в наказателното поле се отби в напречната греда зад Пол Робинсън.

Постепенно играта се изравни, като и двата състава имаха възможности да нарушат нулите. Бен Уотсън от Уигън пропиля две изгодни ситуации да се разпише. Голът стана факт в 45-ата минута, когато Бени МакКарти вдигне трибуните на „Иууд парк" на крака. Бившият стрелец на Порто засече с глава центриране от ъглов удар след неразчетено излизане на Крис Къркланд.

Водачеството се отрази на играта през втората част, като Блекбърн успя да наложи волята си. Второто попадение в срещата стана факт след час игра. Голмайсторът Бени МакКарти изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Центрирането беше засечено от Райън Нилсън, който отбеляза първия си гол за Блекбърн.

На почивката в игра за Уигън се появи египетският нападател Амър Заки. Неговото присъствие изостри атаката, но и не достатъчно, за да бъде избегната загубата. Освен добрите изяви на Пол Робинсън за запазването на „сухата мрежа" на домакините спомогна и Кийт Андрюс.

Бранителят на два пъти изби топката от голлинията в третата минута на добавеното време. Ценният успех спомогна Блекбърн да поеме глътка въздух в битката за оцеляване.

Блекбърн - Уигън 2:0 (1:0)

1:0 МакКарти (45 мин)
2:0 Нилсън (60)

Съдия: Питър Уолтън
Стадион: "Иууд Парк"