Блекбърн се укрепи в средата на класирането в английската Висша лига, след като разби с 3:0 Болтън в среща от 27-ия кръг. След тази победа в дербито на Ланкашър Блекбърн заема 12-о място с 34 точки, колкото имат още Фулъм и Стоук Сити, нареждащи се на двете места по-нагоре.Болтън пък остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 23 точки.

Хърватинът Никола Калинич откри резултата в 42-ата минута получи дълъг пас от канадския защитник Давид Ойле, който го изведе сам срещу Яаскелайнен. Ударът на Калинич се отклони едва от крака на Найт и влезе в долния ъгъл на вратата.

В 73-ата минута домакините изпълниха два последователни корнера в рамките на минута и при втория Джейсън Робъртс прати топката в мрежата, въпреки че останаха съмнения за засада. Чудесно центриране на Диуф седем минути преди края беше намерено с глава от Гаел Живе, а топката се спря за трети път в мрежата на вратаря Яаскелайнен.