Блекбърн стигна до ценна победа с 2:1 над гостуващия Астън Вил в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Срещата започна отлично за гостите от Бирмингам, след като Габриел Агбонлахор откри още в 3-ата минута. Милнър отклони към него далечно подаване на вратаря Фридел и младокът не пропусна да се разпише.

Самба успя да изравни в 24-ата. Ричард Дън не успя да изчисти добре една топка и тя попадна в играча на Блекбърн, който с удар от въздуха матира Фридел - 1:1.

Вила се сдоби с предимство в 68-ата минута, когато Винченцо Грела бе изгонен за втори жълт картон. Вместо обаче до гол да стигнат гостите, това сториха "синьо-белите". И този път виновник за попадението бе Ръчард Дън, след като игра с ръка в наказателното поле и реферът бе безкомпромисен - дузпа!. Дейвид Дън застана зад топката и не сбърка - 2:1 две минути преди края.

За бирмингамци цял мач изигра Стилиян Петров, който се представи на обичайното си високо ниво. Българинът получи жълт картон през втората част.

Тотнъм продължава със силното си представяне от началото на сезона. Този път "шпорите" разгромиха новака Бърнли с 5:0. В герой за домакините се превърна Роби Кийн, който отбеляза 4 попадения.

Ирландецът откри в 18-ата минута, а в 33-ата Джърмейн Дженас удвои. Кийн вкара още три гола в 74-ата, 77-ата и 87-ата минути и прати гостите в нокдаун. Така Тотнъм е вече с 15 точки, само на 3 от лидера Манчестър Юнайтед.