Мидълзбро загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед, в мача между двата тима от 28-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Ривърсайд" завърши при резултат 1:3.

Точни за гостите бяха Фелайни, Лингард и Валенсия, докато почетният гол за домакините бе дело на Жестед.

Снимка 284213

Първите 45 минути можеха условно да бъдат разделени на две части - силна първа такава за домакините, последвана от мощен натиск на "сините" в този двубой "дяволи".

Алваро Негредо можеше да даде ранен превес в резултата за Боро, но при добро центриране отдясно по нападението на тима си, не успя да засече топката подобаващо с глава.

Снимка 284212

В същото време Юнайтед отговаряше с вихрени контраатаки, на върха на които се оказваше бързоногият Маркъс Рашфорд, започнал като титуляр в този мач.

Именно той можеше да открие резултата, но негов изстрел от около 5 метра бе избит от Валдес.

Снимка 284214

След половин час игра бившият страж на Барселона обаче не се намеси по особено добър начин и позволи на Маруан Фелайни, надскочил нисичкия Фабио, да даде предимство на "червените дяволи" - 0:1.

До почивката авансът на манчестърци можеше да бъде удвоен, но изстрели на Рашфорд, Йънг и Мата бяха спасени или избити в корнер от Валдес.

Снимка 284209

Юнайтед гостува днес без наказаните си лидери Златан Ибрахимович и Андер Ерера, а контузията на Пол Погба през седмицата допълнително усложни плановете на Жозе Моуриньо.

Златан и Ерера са наказани за Висшата лига заради провинения, докато Погба се контузи в мача с Ростов в четвъртък.

Ростов отново измъчи Манчестър Юнайтед, "червените дяволи" потръпнаха на Театъра на мечтите

Коравият Ростов отново измъчи Юнайтед, "червените дяволи" потръпнаха на Театъра на мечтите

Минимално 1:0 за английския гранд

Въпреки това Манчестър Юнайтед стигна до задължителните за спечелване три точки, като през второто полувреме се добра до нов, оказал се решителен гол. Негов автор стана Лингард, разписал се след 62 минути игра.

1:2 направи Руди Жестед, който бе точен в 77-ата минута на двубоя, а крайното 1:3 бе оформено от Антонио Валенсия в третата минута на даденото от главния съдия продължение.

Победата е рекордна за "червените дяволи" във Висшата лига, като е под номер 600 за тях.

Ето и съставите на двата отбора, с които те започнаха днес:

МИДЪЛЗБРО: Валдес, Бараган, Еспиноса, Фабио, Гибсън, Даунинг, Лийдбитър, Клейтън, Рамирес, Де Роон, Негредо

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Смолинг, Джоунс, Бейли, Карик, Валенсия, Йънг, Фелайни, Мата, Лингард, Рашфорд

Стадион: "Ривърсайд"