Челси спечели без никакви затруднения домакинството си на Мидълзбро, в срещата между двата тима от 36-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при категоричното 3:0 в полза на столичани.

Точни за победителите бяха Коща, Алонсо и Матич.

Сред най-добрите на терена пък беше ветеранът Франсеск Фабрегас, който записа и рекорд, като стана първият футболист с по 10 асистенции в 6 различни сезона на Лигата.

Снимка 292678

Така домакините са вече на една съвсем малка крачка от титлата и са им необходими само 3 точки в Лигата до края на шампионата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на Моста тази вечер:

НА ЖИВО: Челси - Мидълзбро 3:0

Гостите нямат гол на Моста от 2001-а година

През първите 45 минути превъзходството на домакините беше повече от впечатляващо, като дори и критиците на Боро, очаквали затваряне на тима в собствената му половина и предимно владеене на инициативата от страна на Челси, са останали изненадани от случилото се.

"Сините" налагаха унищожителна преса над опонента си във всяка зона от терена, като включването на Кейхил и Алонсо бе сред основните предпоставки за изострянето на акциите на лондончани.

Снимка 292676

Изтеглянето на бранителите на Челси в предни позиции отваряше леки пробойни в отбраната на тима, но съотборниците на двамата бързо ги "покриваха", а и класата на атакуващите състезатели на Боро просто не отговаряше на тази на съперника.

Резултатът беше открит след 23 минути игра, когато безспорно най-дейният на терена до този момент - Сеск Фабрегас асистира на Диего Коща за 1:0.

Снимка 292680

Още 11 минути след това напористият Алонсо също записа името си (засега) в голмайсторската листа, след пас на Аспиликуета. Няма да е изненадващо обаче, ако попадението бъде зачетено в пасива на вратаря на гостите Брад Гузан, който се опита да избие кълбото с краката си, но вместо това го засили във вратата за 2:0.

Преди почивката преднината на домакините можеше да стане и още по-забележителна, ако не бяха пропуските на Коща, Алонсо и Луис.

Още в началото на вторите 45 минути Педро получи добра възможност за отбелязване на нов гол за тима си в мача, но стреля в гредата.

Резултатът все пак набъбна до 3:0 с гол на Неманя Матич, разписал се след 65 минути игра.

Ако не бяха двата поредни пропуска на Коща, цифровото изражение на краха на Боро можеше да бъде и по-сериозно, но до подобен развой на събитията все пак не се стигна.

Така Челси продължава верния си път към златните медали, докато Мидълзбро е на цели 7 точки от оцеляването. Отборът е загубил всякакви шансове да се спаси и през следващия сезон ще се завърне в Чемпиъншип.

Франк Кеси "реже" всички останали, заради...

Звездата на Аталанта "реже" всички останали, заради...