Явно през второто полувреме пропуските ще бъдат на сметката на Педро.

Повторение на старта от първото полувреме!

Този път след изстрел на Педро.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

През първите 45 минути превъзходството на домакините беше повече от впечатляващо, като дори и критиците на Боро, очаквали затваряне на тима в собствената му половина и предимно владеене на инициативата от страна на Челси, са останали изненадани от случилото се.

"Сините" налагаха унищожителна преса над опонента си във всяка зона от терена, като включването на Кейхил и Алонсо бе сред основните предпоставки за изострянето на акциите на лондончани.

Изтеглянето на бранителите на Челси в предни позиции отваряше леки пробойни в отбраната на тима, но съотборниците на двамата бързо ги "покриваха", а и класата на атакуващите състезатели на Боро просто не отговаряше на тази на съперника.

Резултатът беше открит след 23 минути игра, когато безспорно най-дейният на терена до този момент - Сеск Фабрегас асистира на Диего Коща за 1:0.

Още 11 минути след това напористият Алонсо също записа името си (засега) в голмайсторската листа, след пас на Аспиликуета. Няма да е изненадващо обаче, ако попадението бъде зачетено в пасива на вратаря на гостите Брад Гузан, който се опита да избие кълбото с краката си, но вместо това го засили във вратата за 2:0.

Преди почивката преднината на домакините можеше да стане и още по-забележителна, ако не бяха пропуските на Коща, Алонсо и Луис.

45′

Почивка.

41′

Пропуск на Алонсо!

Той можеше да вкара втория си гол в срещата, но изстрелът му е избит в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар, Луис праща топката в аут.

40′

Защитниците на гостите нямат търпение да чуят последния сигнал за тази първа част.

По всичко личи, че те имат нужда от него, най-малкото за да разберат какво точно се случва на Моста.

35′

Поредно интересно постижение за Диего Коща.

Никой друг футболист в Лигата не е отбелязвал по-често откриващия гол в мач на своя тим, колкото пъти го е правил таранът на "сините" - цели 7.

Снимка 274566

34′

2:0!!!

Маркос Алонсо постигна своето!

Бранителят бележи пореден гол за тима си през сезона!

Този път асистенцията е за Сезар Аспиликуета, а Гузан отново не се намесва по много добър начин, като топката се отбива във вътрешната част на единия му крак, след което преминава и голлинията за 2:0.

32′

Негредо за момента върши повече работа в защита - избивайки топката напред с глава - отколкото в нападението на Боро.

Това със сигурност не е добър индикатор за състава...

30′

Сеск е първият футболист в историята на Висшата лига, който записва по 10 асистенции в шампионата на страната, регистрирани последователно в рамките на 6 различни сезона.

Достойно за уважение!

Снимка 268213

27′

Честите включвания на Кейхил и Алонсо в предни позиции отварят известни пространства в отбраната на тима.

Траоре за момента обаче не съумява да се възползва на ниво от случващото се.

23′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Диего Коща!!!

Нападателят на Челси се разписва след пас на Фабрегас, мушвайки топката между краката на вратаря Гузан.

Усилията на Франсеск все пак дадоха резултат.

21′

Центриране на Азар намира включващия се на скорост Коща!

Последният не успява да отправи сносен изстрел, като претендира, че е бил фаулиран.

Реферът дори не обръща внимание на претенциите на тарана на домакините.

20′

Преди началото на днешния мач:

Лек инцидент между автобуса на Боро и автомобил.

"Нищо фатално и без пострадали", информират таблоидите.

Снимка 292675
18′

Шут на Луис от свободен удар!

Изстрелът, който безспорно бе отправен след съприкосновение между топката и палеца на крака на футболиста на Челси, преминава над целта.

17′

"Алонсо сякаш забрави, че трябва и да се връща назад", шегуват се на Острова.

Маркос действително изглежда или натоварен предварително с офанзивни функции, или пък самият той се е "натоварил" с тях в началото на този мач.

Снимка 277019

12′

Сеск няма спирка!

Центриране на Даунинг от първия ъглов удар в полза на гостите, е избито с всичка сила от Фабрегас.

Испанецът безспорно е най-амбицираният и мотивиран футболист на терена, до този момент.

10′

Забавен момент по трибуните.

Феновете на домакините скандират: "На върха в класирането сме!", а тези на опонента отговарят с "Напускаме елита, отиваме надолу!".

Снимка 274561

7′

За първи път футболисти от състава на гостите напускат пределите на собствената си половина...

Мачът определено не се очертава особено приятен за бранителите на Боро...

4′

Нова възможност за Челси, отново след изпълнение на Фабрегас!

Франсеск центрира от свободен удар, Луис скача, опитвайки се да засече кълбото, но го избива в аут.

2′

Алонсо стреля в ГРЕДАТА!

Какво начало за домакините!

Пасът на Фабрегас (започнал на мястото на Канте) намери Алонсо, който стреля мигновено, но късметът не беше на негова страна и топката се отбива от рамката на вратата!

1′

Чалоба Жестед

Челси е домакин на Мидълзбро в среща от 36-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон стартира в 22:00 часа.

Домакините са на малка крачка от титлата и едва ли има какво да ги спре.

"Сините" имат нужда от само 6 точки, за да узаконят първото място в крайното класиране, след като техният градски съперник Лондон загуби през уикенда.

"Сините" нямат кадрови проблеми преди този мач и Канте и Луис са под въпросителна, но може би ще играят и дори ще излязат сред титулярите в състава на Антонио Конте.

Н"Голо Канте взе приза за "Най-добър футболист във Висшата лига"

Втора индивидуална награда за Н"Голо Канте

"Невероятна чест е да получа това отличие"

При гостите също няма играчи, които твърдо пропускат мача. Боро е на цели 7 точки от оцеляването и на практика отборът е загубил всякакви шансове да се спаси и през следващия сезон ще се завърне в Чемпиъншип.

Франк Кеси "реже" всички останали, заради...

Звездата на Аталанта "реже" всички останали, заради...

...Челси

В последните 6 мача между двата тима Челси има само победи и дори не е допуснал и едно попадение във вратата си. Домакините са записали 4 успеха и загуба в предишните си 5 двубоя от всички турнири, а гостите - победа, реми и 3 поражения.

За последно Боро е вкарал гол на "Стамфорд Бридж" през 2001 година.