Намиращият се на треото място в английската Висша лига Лестър Сити се класира с лекота за четвъртия кръг за Купата на английската футболна асоциация. "Лисиците" сломиха като гости втородивизионния Стоук Сити с 4:0.

Брендън Роджърс пусна в игра повчето си титуляри, но даде пълна почивка на Джейми Варди.

В началото срещата беше равностойна, но всичко се промени в 34-ата минута, когато Джеймс Джъстин с хубава индивидуална акция откри резултата. Той напредна отляво навътре и стреля параболично в далечния ъгъл под погледа на нереагиращия вратар Джо Бърсик.

Снимка 513063

След почивката домакините обявиха тотална капитулация. В 60-ата минута Марк Олбрайтън удвои след асистенция на Юри Тилеманс.

В рамките на две минути резултатът набъбна на 0:4. Айозе Перес вкара след пас на Тимоти Кастане. А малко след това Харви Барнс разстреля Бърсик, след като топката отскочи към футболиста на Лестър в наказателното поле.

Така Стоук Сити ще се концентрира в борбата за попадане в зоната на плейофите в Чемпиъншип. Тимът се намира на осма позиция с 35 точки.

Лестър продължва борбата на три фронта, след като през февруари ще играе и на 1/16-финалите в Лига Европа със Славия (Прага).