Манчестър Сити продължава да минава като валяк през конкурентите си във Висшата лига. Този следобед селекцията на Пеп Гуардиола се поздрави с нов изразителен успех, побеждавайки като гост Уест Хям с 4:0.

Пак проблеми за Юнайтед, "червените дяволи" стигнаха само до 0:0 с Кристъл Палас

Гостите дори имаха по-чистите положения в мача

По този начин "небесносините" запазиха преднината си от две точки пред втория Ливърпул, който днес също се поздрави с изразителна победа.

Снимка 391308

"Гражданите" си свършиха работата още до почивката, когато на три пъти наказаха Лукаш Фабиански. Всичко започна с една вихрена атака в 11-ата минута, когато Рахийм Стърлинг промуши хитро топката през Диоп, за да стигне тя до Давид Силва, който майсторски я продължи в мрежата на "чуковете".

Малко след това, Стърлинг записа името си и сред голмайсторите. Английският национал се бе позиционирал добре на далечната греда и засече острия пас на Лирой Сане. Рахийм пък върна услугата в 34-ата минута, когато асистира на Сане, който от своя страна завърши много красиво, правейки за смях Фабиански Балбуена.

Ливърпул мина и през Уотфорд във Висшата лига

"Червените" с класически успех на "Викъридж Роуд"

След паузата Уест Хям се сети да поиграе малко футбол, но Антонио удари гредата, а пък Балбуена не съумя да подсигури почетно попадение след изстрела си с глава.

В самия край Сити реши да вкара и четвърти гол на клетия си опонент. Марез, Жезус и Сане направиха фамозна тройна комбинация, която завърши с красив акробатичен шут на германеца за крайното 0:4.

Снимка 391309

В следващия кръг Сити селекцията на Гуардиола приема у дома Борнемут, докато Уест Хям гостува на друг замесен в борбата за спасение Нюкасъл.

УЕСТ ХЯМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4

0:1 Силва (11"), 0:2 Стърлинг (19"), 0:3 Сане (34"), 0:4 Сане (90+3)

СТАДИОН: "Олимпийски", Лондон

СЪДИЯ: Андре Маринър

УЕСТ ХЯМ: Фабиански, Масуаку, Диоп, Балбуена, Сабалета, Антонио, Обианг, Райс, Диангана, Андерсон, Арнаутович (резерви: Адриан, Керъл, Кресуел,Чичарито, Ноубъл, Огбона, Перес)

СИТИ: Едерсон, Уокър, Отаменди, Лапорт, Делф, Гюндоган, Фернандиньо, Силва, Стърлинг, Агуеро, Сане (резерви: Мурич, Жезус, Фодън, Компани, Марес, Стоунс, Зинченко)