Ливърпул разби с 3:0 като гост Уотфорд в среща от 13-ия кръг на Висшата лига. Точни за "мърсисайдци" на "Викъридж Роуд" бяха Мохамед Салах (67), Трент Александър-Арнолд (76) и Роберто Фирмино (89).

"Червените" доиграха срещата с човек по-малко, след като капитанът Джордан Хендерсън бе изгонен за два жълти картона в 82-ата минута.

Двубоят започна по-добре за домакините, като на два пъти Жерар Деулофеу бе близо до гол. До края на първата част двамата вратари отразиха удари на Фирмино и Перейра.

В 42-ата минута Фостър изби удар на Салах с глава от голлинията.

Снимка 391305

Източник: Twitter

Пет минути след началото на втората част шут на Мане срещна гредата. В 67-ата минута отбраната на "стършелите" най-сетне бе матирана. Фирмино изведе добре Мане отляво, а сенегалецът веднага намери по земя Салах, който стреля от движение. Топката мина под пложна на Фостър за 0:1.

В 76-ата минута Ливърпул стигна до втори гол, а негов автор бе защитникът Трент Александър-Арнолд. Осем минути преди края на мача "червените" останаха с човек по-малко, след като Хендерсън получи втори жълт картон за нарушение в центъра.

Въпреки това Пуул стигна до трети гол, дело на Роберто Фирмино минута преди края на редовното време.

"Мърсисайдци" продължават без загуба в първенството от началото на сезона и заемат второ място с 33 точки. Уотфорд е девети с 20 пункта.

Пак проблеми за Юнайтед, "червените дяволи" стигнаха само до 0:0 с Кристъл Палас