Звездата на Тотнъм Гарет Бейл ще може да се завърне в игра още към края на месеца. Бейл получи травма на глезена при равенството 2:2 срещу Базел в първи четвъртфинал в Лига Европа снощи на "Уайт Харт Лейн", но изследванията показаха, че травмата не е толкова сериозна.

Други двама играчи на лондончани Уилямс Галас и Аарън Ленън също пострадаха в двубоя с швейцарците. "Резултатите от изследванията показаха, че и тримата отново ще могат да тренират пълноценно в рамките на следващите две седмици", се казва в съобщение на клуба. В лагера на столичани очакват, че Бейл, който има 22 гола за Тотнъм през този сезон във всички състезания, ще може да се завърне в игра за дербито срещу шампиона Манчестър Сити на 21 април.

Уелският национал със сигурност ще пропусне домакинството на шестия в подреждането Евертън през уикенда, както и реванша срещу Базел следващия четвъртък.