Димитър Бербатов завърши по страхотен начин сезона във Висшата лига.

Нападателят вкара гол при победата на Фулъм като гост на Суонси „Котиджърс" се наложи с 3:0 в Уелс, а българинът се разписа за 2:0. Това бе и 15-ти гол на Бербо в шампионата.

С тази победа Фулъм завърши шампионата на 12-ото място. „Лебедите" пък финишираха 9-ти.

Срещата премина под доминацията на лондончани. Първото попадение те вкараха в 22-ата минута, когато Фримпонг центрира към Качаниклич, който откри за 1:0. 50 минути по-късно домакините нацелиха греда.

В 77-ата минута Бербатов отчая домакините като вкара втори гол, след асистенция на Браян Руис. В самия край на мача Емануелсон направи резултата класически.

Все още не е ясно дали днешният мач бе последен на Димитър Бербатов с екипа на Фултм. Според редица медии, българинът ще напусне „котиджърс" заради липса на амбиции.