Димитър Бербатов се разписа за Фулъм, но неговия отбор загуби гостуването си на Евертън с 1:4 в 16-ия кръг на Висшата лига. Мито се разписа за 1:1 от дузпа в 67-ата минута, но след това „карамелите" бързо вкараха още три попадения.

Евертън поведе още в 18-ата минута след страхотен удар на Лион Озмън, който не остави шансове на Стекеленбург.

В 51-ата Стив Сидуел изпусна страхотна възможност за изравняване, след като прати топката високо над вратата от чиста позиция. В 60-ата добър шанс се откри и пред Бербатов, но ударът му с глава мина покрай гредата. В 67-ата обаче „котиджърс" получиха дузпа, превърната в гол от Митко.

В 73-ата обаче Шеймъс Коулман отново даде аванс на Евертън, довкарвайки отблизо една топка. В последните минути домакините нанизаха още две попадения, дело на Гарет Бари и Кевин Миралас за крайното 4:1.

След този кръг, Фулъм остава под чертата само с 3 точки. Евертън пък са -ти с 31.

В другите мачове днес, Кардиф надви Уест Бормич с 2:1, а Нюкасъл и Саутхемптън завършиха наравно 1:1. Уест Хем и Съндърланд пък не си вкараха голове.