Българският нападател Димитър Бербатов вкара 7-ия си гол в английската Висша лига, с който откри резултата за Тотнъм при гостуването на Евертън.

Лондончани стигнаха до успеха с 2:1 с попадение на Джермейн Дженас в 89-ата минута, а начело в класирането при голмайсторите са Дидие Дрогба (17 попадения) и Кристиано Роналдо (15).

Бербатов влезе в наказателното поле от ляво и засече подаване на Аарон Ленън, като с удар от 11 метра вкара за 1:0. Българинът игра цял мач, а освен гола, имаше още две възможности да се разпише, но ударите му минаваха край гредата.

В 90-ата минута Митко се върна и в защита, за да спаси чист гол след удар на Микел Артета.

Артета изравни 7 минути след Бербатов от фаул, а Джерамейн Дженас донесе успеха на гостите след пас на резервата Стийд Малбранк. Победата е втора за отбора на Мартин Йол като гост в Премиършип. Първият път беше на 17 декември - 2:1 срещу Манчестър Сити.

Седмото попадение на Бербатов в Премиършип увеличи актива на Бербатов за сезона за Тотнъм на 15 гола. Българският нападател има изиграни 33 мача за "шпорите", в които има отбелязани 7 гола в първенството, 2 в турнира за FA Cup, 1 в турнира за League Cup и пет в турнира за Купата на УЕФА.

Уотфорд пропусна шанса да се измъкне от последното място в елита, след като завърши 1:1 на собствен терен с друг закъсал тим - този на Уигън. Гостите останаха с десет души още в 20-ата минута на "Викъридж Роуд", след като защитникът им Фиц Хол получи червен картон.
Той беше изгонен заради брутален фаул с двата крака в глезена на Йохан Кавали. Само три минути по-късно обаче домакините дръпнаха с един гол напред, след като Джордън Стюарт
подаде на Дариус Хендерсон и той се разписа.

Три минути преди края на първото полувреме обаче привлеченият през зимата от нискоразредния Честърфилд Калеб Фолън изравни. Той отбеляза след дълъг тъч на Лий Маккълък.