Отборът на Тотнъм победи с 4:1 гостуващият Болтън в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов игра цял мач и се отличи с асистенция за първото попадение на „шпорите".

Капитанът на националния отбор подаде от ляво на Роби Кийн, който простреля вратаря Юскилайнен в 11-ата минута. Към края на двубоя Бербатов изстреля страхотно воле, което вратарят едва изби, а при добавката Митко стреля с глава на сантиметри над гредата.

Джърмейн Джинас удвои резултата в 19-ата минута, а само 3 минути по-късно Кийн вкара втория си гол в мача след пас на Шимбонда и неуверена намеса на Тайнио.

Ирландецът обаче бе изгонен в 35-ата минута, когато спря с ръце влитащата във вратата топка. От отсъдената дузпа Гари Спийд намали резултата. Последното попадение бе дело на Арън Ленън, след пас на Малбранк в 90-ата минута.

В друг двубой от неделя Блекбърн разби гостите от Порстмут с 3:0. Шабани Нонда вкара първите два гола в първата и 25-ата минута. Той можеше да запише и хеттрик, но пропусна дузпа в 59-ата минута. Третият гол за Роувърс бе дело на Уорнък.

В третата среща Уигън надделя с 1:0 над Нюкасъл у дома. Тейлър вкара победното попадение в 40-ата минута. 10 минути по-рано Солано изпусна дузпа за „свраките". Мачът бе доста груб и в него бяха вдигнати 8 жълти картона.