Фулъм записа домакинска загуба от Съндърланд в 12-ия кръг на Висшата лига. „Котиджърс" се издъни с 1:3 в първия мач на Димитър Бербатов като капитан на тима. Българинът сложи лентата след като Хангеланд бе изгонен с червен картон в 31-ата минута.

Бербо бе главно действащо лице за Фулъм и опитваше да контролира и дава наставление на съотборниците си, но не успя да помогне.

Срещата бе доста динамична и интересна. Всичките попадения паднаха през второто полувреме.

В 50-ата минута, Стивън Глетчър се пребори с бранител на „котиджърс" и с премерен изстрел откри резултата. Домакините успяха да изравнят 12 минути по-късно. Младен Петрич засече центриране на Деймиън Дъф и с мощен шут реализира за 1:1.Радостта на лондончани обаче трая три минути. Куейяр отбеляза с глава за 1:2. В 70-ата минута, Сесеньон оформи крайния резултат.

До края на мача, „котиджърс" атакува масирано, но без успех.

Така, Фулъм пропусна възможността да се изравни по точки с Арсенал на 6-ото място и остана 9-ти. Съндърланд са на 15-ото място.