Новакът Кардиф Сити загуби с 1:2 от гостуващия Бърнли и остана без успех и след седмия кръг на английското футболно първенство. Уелсците допуснаха четвърто поредно поражение във Висшата лига и продължават да заемат предпоследното 19-о място в подреждането с 2 точки.

Домакините създадоха достатъчно положения, за да прекъснат негативната си серия, но липсата на точност при завършващия удар и добрите изяви на вратаря на съперника Джо Харт ги лишиха от нещо повече в мача.

В 18-ата минута Джош Мърфи удари гредата на гостите, а малко преди почивката Харт направи страхотно спасяване след удар на Кенет Зохоре. Бърнли поведе в 51-ата минута, когато Йохан Гудмундсон реализира с глава след центриране от ляво в наказателното поле на Ашли Уестууд към далечната греда.

Кардиф изравни след час игра с точен изстрел от 14-15 метра на Мърфи, който в последствие на два пъти принуди Харт да показва класа, с което предотврати обрат. В 70-ата минута гостите стигнаха до второ попадение Сам Воукс вкара с глава след подаване на Гудмундсон от ляво.