След фантастична победа над Манчестър Сити в предишния кръг, Тотнъм претърпя студен душ в северната част на Англия, като загуби с 0:1 от предпоследния Бърнли.

Единственото попадение в мача падна в 71-ата минута на срещата, когато Бен Ми беше безмилостен след страхотната топка, която получи от Джош Браунхил.

С поражението Тотнъм пропусна шанса да се доближи до Манчестър Юнайтед на четвърто място и остава едва на осмо място с 39 точки, седем зад първите 4, но с два мача по-малко. Бърнли пък е 18-и с 20 точки, само на две зад Нюкасъл.

Челси или Ман Юнайтед? Трансферът на Деклан Райс ще счупи всички рекорди в Англия

"Чуковете" искат 144 млн. евро за звездата си

Уотфорд, под ръководството на Рой Ходжсън, не успя да покаже признаци на оцеляване, след като беше торпиран с 1:4 от Кристъл Палас у дома.