Кристъл Палас записа първа победа във Висшата лига за този сезон, след като победи Тотнъм с 1:0 на "Селхърст Парк" в двубой от 9-ия кръг след попадение на Жан-Филип Матета в 31-ата минута. Този успех ги изкачи над зоната на изпадащите.

И двата отбора имаха трудности да намерят ритъма си в началото. Играта бе изпълнена с грешки, а в един период и с доста прекъсвания. Домакините поведоха след точно 31 минути игра. Езе с пета подаде на Матета, който откри резултата за 1:0.

Тотнъм можеше бързо да изравни след ъглов удар. Топката стигна до Бренън Джонсън, който не се ориентира много добре, но след като се удари в него тя срещна гредата.

Попадение на Езе бе отменено поради засада в 50-ата минута. Малко по-късно отново английският национал завърши атака, но този път това доведе до спасяване на Викарио.