Бърнли спечели гостуването си на Норич с 2:0, след като игра второто полувреме с двама играчи в повече. "Канарчетата" продължават да нямат спечелен точка след рестарта на сезона.

Емилиано Буендия беше изгонен в 35-ата минута, а десет минути по-късно Йосип Дръмич го последва под душовете. Крис Ууд наказа останалите с девет футболисти на терена домакини в добавеното време.

След почивката се очакваше да се стигне до разгром, но Тим Крул вършеше чудеса на вратата. Все пак се стигна до ново попдадение за Бърнли. Бен Годфри се опита да спре топката нескопосано пред своя вратар и тя премина голлинията за 0:2.

След тази победа Бърнли събра 54 точки и изпревари Арсенал на деветата позиция. Шефилд Юнайтед има същия актив, а Тотнъм е с точка повече на седмо място. Бърнли заема четвърто място в една виртуална класация след рестарта с 15 точки и голова разлика 7:8. Прави впечатление, че отборът печели точки при всеки вкаран гол. Първия мач беше загубен от Манчестър Сити с 0:6.

Симпатичните "канарчета" съвсем са загубили увереност. Тимът няма точка след рестарта. Голова разлика при осемте загуби е 1:18.

Фулъм победи Шефилд Уензди в осемголов трилър и продължава да мечтае за директна промоция