Бърнли и Шефилд Юнайтед завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата беше равностойна и протече със здрава битка, характерна за тимовете на Шон Даиш и Крис Уайлдър.

Домакините бяха с една идея по-настойчиви и откриха черз Джон Тарковски в 33-ата минута. Ситуацията беше заучена, като Дуайт Макнийл центрира прецизно от фаул, Джей Родригес свали топката с глава, а Тарковски вкара за 1:0, засичайки с крак отблизо.

Снимка 486723

През втората част и двата тима можеха да отбележат гол, но резултатът 1:0 изглеждаше нормален за краен.

В 77-ата минута Дуайт Макнийл направи невероятен пропуск и нем ожа да сложи край на интригата.

Само 3 минути по-късно Бен Осборн, Били Шарп и Джон Еган направиха упраженението от гола на Бърнли и успяха да възстановят равенството - 1:1.

Така Шефилд Юнайтед запази осмата си позиция с 48 точки, на точка зад Арсенал. Бърнли не можа да изпревари днешния си съперник и отана на девето място с 46 точки. И двата тима изглежда, че доиграват сезона.