Челси се класира безпроблемно за 4-ия кръг на ФА Къп. „Сините" смачкаха Саутхемптън с 5:1 като гости, а новото попълнение Демба Ба,който започна като титуляр,наниза две попадения за новите си работодатели.

„Светците" започнаха силно и успяха да поведат в 22-ата минута,възползвайки се от едно заспиване на отбраната на столичани. Джей Родригес бе изведен чудесно сам срещу Търнбул и чукна топката покрай него за 1:0.

Радостта на домакините обаче не продължи дълго. Челси изравни в 35-ата мин. чрез новата си перла Демба Ба. Азар напредна по десния фланг и пусна към Мата, той се освободи от защитник на „светците" и насочи топката към вратата.  Ба пък успя да я докосне сантиметри преди голлинията и така си осигури голов дебют.

Изравняването вдъхнови гостите и секунди преди почивката лондончани направиха обрата пълен. Моузес получи пас в наказателното поле, защитниците на домакините бяха разсеяни и му позволиха да стреля право във вратата за 1:2.

Веднага след подновяването на играта, Челси си подпечата успеха. Мата бе оставен необезпокояван да центрира отляво и за Иванович не бе проблем да насочи топката с глава в мрежата.

В 64-ата Ба вкара и втория си гол. Азар пусна страхотен пас към сенегалеца, той изпревари Фонте и отклони топката във вратата - 1:4.

В 72-ата Ба дори можеше да оформи и своя хеттрик, но Артур Боруц успя да парира удара му.

Крайното 1:5 бе оформено от влезлият като резерва Франк Лампард. Играч на „светците" игра с ръка в пеналта и реферът веднага посочи бялата точка. Лампс застана зад топката и не сбърка - 1:5.Това попадение пък бе под номер 193 за Лампард в кариерата му като играч на Челси.

Саутхямптън - Челси 1:5

1:0 Родригес (22')