Манчестър Юнайтед си върна второто място в класирането на английското футболно първенство.

"Червените дяволи" се справиха с един от намиращите се в подем съперници в Лигата - Уест Хем.

"Чуковете" не успяха да пречупят отбраната на съперника и да стигнат до отбелязване на попадение, а получиха само едно в своята врата, но то се оказа от определящо значение.

Автор на единствения гол в мача за крайното 1:0 беше състезател на гостите - Крейг Доусън. Той прати кълбото във вратата собствения си тим след 53 минути игра, в опит да го отнеме от връхлитащия зад него МакТоминей.

Арсенал победи Тотнъм с 2:1

Ламела вкара кандидат за Гол на сезона в Англия, но беше изгонен, Арсенал триумфира в дербито на Северен Лондон

Дискусионна дузпа подпечата успеха на "артилеристите"

Самият младок пък на два пъти бе близо до изгонване от терена, като получи жълт картон и бе на крачка от инкасиране на втори такъв. Това му беше спестено от главния съдия, който пусна по-твърда игра.

Нямаше и как да бъде иначе, при положение, че състезателите на Уест Хем играеха плътно прибрани в собствената си половина, в две солидни линии, което правеше много трудно атакуването на вратата им.

Снимка 522859

Източник: Twitter

"Чуковете" играеха на границата на позволената грубост, но регистрираха само един точен изстрел в очертанията на вратата за всички 90 минути.

Домакините пък стигнаха и до изстрел в гредата, а само през първата част имаха половин дузина голови ситуации, но днес определено късметът не беше на страната на Фернандеш и Рашфорд.

Последният не е и напълно възстановен от травмата си, като в края на мача накуцваше.

В едно от положенията пък вратарят Фабиански се намеси решително, като отрази изстрел от близка дистанция, избивайки кълбото с върха на пръстите си, в рамката зад него.

Снимка 522860

Манчестър Юнайтед е с 57 точки, заемайки второто място в класирането. Уест Хем запазва 5-ата си позиция.