Арсенал сложи край на серията от поредни победи на Тотнъм в английското футболно първенство.

"Шпорите" имаха в актива си три последователни успеха, но тази вечер отстъпиха с 1:2.

Точни за победителите бяха Йодегар и Лаказет, докато за гостуващия състав Ерик Ламела вкара един от задължителните претенденти за класацията за Гол на сезона в Премиършип.

Аржентинецът изпълни невероятна "рабона", с удар по земя, между краката на защитник, в гредата, след което и в мрежата.

Снимка 522844

Източник: Twitter

Прецизността на атрактивното отиграване привлече голямо внимание, а не толкова това, че вкара по подобен начин. Това съвсем не беше първият му такъв гол, но в случая можеше да натежи неимоверно.

Именно с "рабоната" на Ламела беше открит резултата след 33 минути игра.

Футболистът на Тотнъм обаче извървя целия път от герой до виновник, като малко преди края на мача получи втори жълт картон и беше изгонен от терена. Жозе Моуриньо не протестира, като дори реагира неодобрително, в момента, в който видя, че Ламела удря съперников играч с дясната си ръка.

Снимка 522842

Специалния беше в непосредствена близост до случилото се и на излизане от игрището на поздрави футболиста си.

Иначе резултатът беше изравнен минута преди почивката, като Йодегар получи топката в наказателното поле, стреля и след щастлив за него и състава му рикошет, вкара за 1:1.

Снимка 522843

Голът на победата падна в 64-ата минута, от доста дискусионна дузпа.

Санчес и Лаказет влязоха в контакт в рамките на пеналта, нападателят вече нямаше шанс да стреля и бе отиграл кълбото, но въпреки това съдията посочи бялата точка. Самият Лаказет се нагърби с изпълнението и прати вратаря в другия ъгъл за крайното 2:1.

Малко преди края Кейн стреля в гредата, а преди това негово попадение беше отменено поради засада.