Астън Вила се класира за полуфиналите на Карабоа Къп, след като разби Ливърпул с 5:0 у дома. Както е известно, "мърсисайдци" дойдоха само с младоци, тъй като основният състав е в Доха, където се провежда Световното клубно първенство.

Головете за бирмингамци вкараха Конър Хърихейн (14), Джонатан Коджиа (37,45) и Уесли (90+2). Морган Бойс пък си вкара автогол в 17-ата минута.

Гостите започнаха напористо мача в началните минути отправиха няколко удара към вратата на Ниланд. Логичното обаче се случи в 14-ата минута. Виланите получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно, след който Хърихейн откри резултата.

Снимка 458000

В 17-ата минута Хота проби отдясно и центрира. Топката рикошира в Бойс и влезе във вратата за 2:0.

В 37-ата минута Коджия бе изведен зад защитата от Хота и плъзна топката покрай вратаря Келехер за 3:0.

В края на полувремето отново котдивоарецът се разписа. Нападателят засече прострелно центриране отдясно на Елмохамади.

В продължението на мача Трезеге намери резервата Уесли. Бразилецът нахлу в отляво в наказателното поле и с техничен удар по зема оформи крайното 5:0.

Шави: Клоп е причината Ливърпул да е близо до абсолютната перфектност

"Доминират в изключително много компоненти от играта"