Астън Вила спечели като гост дербито с Уест Бромич с 3:0. Мачът беше първи за "спасителя" Сам Алардайс, който беше назначен тази седмица. Задачата на опитният специалист е да запази елитния статут на "дроздовете".

Дебютът на Алардайс започна катастрофално. Още в петата минута Ануар Ел-Гази откри с техничен удар отблизо. Бертран Траоре центрира прецизно отдясно, като ВАР нямаше възможност да чертае линии за засада, породена от ръкав на фланелка.

Гостие продължиха да са много по-опасни и 35-ата минута Джейк Ливърмор фаулира брутално Джак Грилиш до тъчлинията. Мартин Аткинсън се застрахова с жълт картон, но беше посъветван да види ситуацията на запис.

Опитният арбитър смени картона и изгони Ливърмор, който си беше наясно със ситуацията.

Играта започна да се води само пред вратата на Уест Бромич. Ситуациите се редуваха една след друга, но или Сам Джонстън спасяваше, или защитата се справяше, или нападателите не намираха целта.

Снимка 510626

В 71-ата минута Оли Уоткинс беше в прегръдките на своите съотборници от Астън Вила. Той вкара топката във вратата след хубаво подаване на Бертран Траоре. Всичко изглеждаше ок, но ВАР пусна линиите и се намери причина второто попадение на Вила да бъде отменено.

След хубавите асистенци Бертран Траоре вкара и гол. В 85-ата минута Джак Грилиш подаде на Траоре пред наказателното поле при контра. Футболистът от Буркина Фасо стреля прецизно по земя в десния ъгъл на вратата за 0:2.

В 86-ата минута Джак Грилиш нахлу в наказателното поле и беше спънат за дузпа. Ануар Ел-Гази стреля силно фронтално за 0:3.

Астън Вила се изкачи на девето място с 22 точки. Отборът има два отложени мача с Манчестър Сити и Нюкясъл. При две победи бирмингамци могат да бъдат само на 3 точки зад лидера Ливърпул, когото разгромиха със 7:2.

Уест Бромич си остана на 19-о място със 7 точки от 14 мача. Предните два тима Фулъм и Бърнли са с по 10 точки. "Дроздовете" имат само една победа срещу последния Шефилд Юнайтед. Иначе амбициите в Уест Бромич са големи, защото Славен Билич беше уволнен след равенство като гост на Манчестър Сити.