Манчестър Юнайтед срази Лийдс Юнайтед с 6:2 в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят беше много отборен, с много положения и много голове.

Малко след като започна втората минута Бруно Фернандеш подаде на Скот Мактомини пред наказателното поле при бърза атака. Шотландецът стреля плътно по земя в левия ъгъл на вратата на Меслие за 1:0.

В следващата минута Мактомини беше изведен от Марсиал сам срещу вратаря и с диагонален удар вкара топката за 2:0.

Двете попадения успокоиха домакините, докато гостите от Лийдс започнаха да владеят повече топката. Това даде възможност "червените дяволи" да направят серия от опасни контри.

В 19-ата минута Патрик Бамфорд вкара топката във вратата на Де Хеа, но се оказа с метър в засада при блокиран удар на Родриго.

Снимка 510601

В 20-ата минута Бруно Фернадеш направи резултата 3:0. Португалецът стреля като засече избита топка от крака на Марсиал.

Футболистите на Лийдс продължиха да атакуват и създадоха няколко нелоши положения, които по някаква случайност не доведоха до гол.

Шведът Виктор Линдельоф се записа сред голмайсторите в 37-ата минута. Лю Шоу изпълни корнер отляво. Марсиал продължи топката на близката греда и Линдельоф изникна пред голлинията и разстреля Меслие.

Все пак гостите успяха да вкарат попадение преди почивката. В 41-ата минута Лиам Купър засече с глава топката след корнер, изпълнен отляво от Рафиня.

Снимка 510602

През второто полувреме играта продължи да бъде много открита и динамична. Момчетата на Биелса продължиха да играят много атакуващо и да създават положения. От друга страна домакините контраатакуваха убийствено и също държаха под напрежение Меслие.

Веднага след подновяване на играта Марсиал успя да излезе сам срещу вратаря със захождане отляво, но не уцели рамката.

В 52-ата минута Дан Джеймс се хвърли за дузпа, но получи жълт картон. Само след три минути Бруно Фернандеш не успя да уцели вратата след удар с глава отблизо след корнер.

Наложи се и Давид Де Хеа да показва класата си след страхотно спасяване на удар отблизо на Родриго.

В 66-ата минута Даниел Джеймс направи резултата 5:1. Той получи извеждащо подаване от Скот Мактомини отляво, тръгна към центъра и вкара с диагонален удар.

След още три минути Антони Марсиал се стропили в наказателното поле след съприкосновение с Паскал Стойк. Антъни Тейлър се замисли дълбоко в продължение на няколко секунди и посочи бялата точка. Бруно Фернандеш с подскочното си действие хвърли вратаря в десния му ъгъл и стреля в опразнената част на вратата за 6:1.

Играчите на Лийдс не се притесниха и в 73-ата минута Стюърт Далас стреля силно и точно от границата на наказателното поле, намалявайки за 6:2. Топката се оказа извън обсега на Де Хеа.

В 80-ата минута Хари Магуайър блокира удар на Харисън. Преди това Фред се намеси при центрирането на Алиоски. След корнера Лю Елинг стреля с глава в аут.

Резервата Кавани също можеше да отбележи в 85-ата минута. Негов удар и добавка на Джеймс бяха спасени с вещина от Меслие. Вратарят спаси и труден удар с глава на Магуйър след корнер.

В 90-ата минута Харисън не можа да вкара отблизо след удар отдясно. Топката мина до лявата греда на Де Хеа. При следващата атака Меслие спаси не много силен удар на Меслие.

В добавеното време Скот Мактомини напусна контузен, след като смените на Манчестър Юнайтед бяха изчерпани.

След този успех Манчестър Юнайтед излезе на трето място с 26 точки и по-добра голова разлика от Евертън. "Червените дяволи" са на пет точки от лидера Ливърпул и отложен мач с Бърнли. Момчетата на Солскяер имаха само 6 гола у дома през сезона преди този двубой.

Лийдс Юнайтед държа топката през 60% от времето. Тимът е на 14-а позиция със 17 точки и е на 7 точки над зоната на изпадащите. Тимът на Марсело Биелса отново участва в изключително зрелищен двубой.

Тотнъм загуби с 0:2 от Лестър във Висшата лига