Астън Вила победи Лестър с 2:1 у дома в мач от 15-тия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна добре за "лисиците", които излязоха напред в резултата в 14-а минута чрез Харви Барнс. Радостта на гостите обаче бе за кратко след като само по-късно Езри Нгойо възстанови паритета.

В добавенето време домакините отбелязаха втори гол, но реферът Майкъл Оливър прегледа ситуацията със системата ВАР и голът бе отменен за нарушение в атака на Рамзи.

Джерард въведе железни правила в Астън Вила

41-годишният специалист е забранил газирани напитки, сосове, пудинги и горещ шоколад, наред с други

Момчетата на Стивън Джерард стигнаха до успеха 10 минути след подновяването на играта, когато Езри Нгойо отбеляза втория си гол и възпламени феновете по трибуните на "Вила Парк".

С победата Вила събра 19 точки. Точно толкова, колкото има и Лестър, а двата тима заемат съответно 10-то и 11-то място в класирането.