Българският национал Стилиян Петров си отбеляза автогол, но въпреки това неговият тим Астън Вила победи Портсмут с 4:2 като гост и се класира за полуфиналите на турнира Карлинг къп. Петров, който изведе Вила с капитанската лента, остана на терена през целия двубой.

Двубоят започна кошмарно за Стилиян. Българинът си заби автогол още в 10-ата минута на срещата. Дани Уебър центрира от корнер и Петров я насочи в собствената си врата. За негова радост съотборниците му бързо върнаха попадение, след като 2 минути по-късно Емил Хески реализира.

До края на полувремето Джеймс Милнър даде преднина на бирмингамския тим. Той получи пас от Ашли Йънг и с мощен удар направи 2:1 като вратарят на Портсмут Бегович дори не помръдна от мястото си.

През втората част резервният вратар на Астън Вила Брад Гъзан се наложи да направи доста намеси, за да запази резултата.

Така се стигна до 74-ата минута, когато наскоро завърналият се в Астън Вила Стюарт Даунинг реализира своето първо попадение в клуба. Той се разписа след пас на Ашли Йънг и с глава насочи топката във вратата за 3:1.

В последните минути двата тима размениха по едно попадение. В 87-ата минута Кану се разписа за Помпи, а крайният резултат бе оформен от Ашли Йънг, който се разписа след асистенция на Агбонлахор.

ПОРТСМУТ: Бегович - Кабул, Хрейдарсон, Ван ден Боре, Бен-Хаим - Белхадж, Браун, Утака (76`, Пикион), Хюз, Йебда (65`, Кану).
АСТЪН ВИЛА: Гъзан - Йънг, Дън, Куеляр, Уорнък - Даунинг, Йънг, Милнър, Петров - Агбонлахор и Хески.