Спасилият се от изпадане в последния мач от миналия сезон Астън Вила спечели гостуването си на Фулъм с 3:0. Мачът беше от третия кръг на английската Висша лига.

Бирмингамци надиграха категорично Фулъм в повторениение на Плейофа за влизане в елита през 2018 година. Загубата е трета а лондончани, които се завърнаха сред най-добрите след спечелен плейоф срещу Брентфорд.

Джак Грийлиш откри резултата след само четири минути игра. Той бе изведен отлично от Макгин и преодоля хладнокръвно Ареола отблизо. В 15-ата минута Грийлиш направи хубав пробив отдясно и изведе Магкин. Шотландецът с едно докосване намери Хурихейн, който беше точен за 0:2.

До почивката Астън Вила пропусна няколко положения да увеличи преднината си, но в началото на второто полувреме стигна до трети гол. След центриране от фаул на Хурихейн защитата на Фулъм се изтегли, а за Тайрън Мингс остана да засече топката отблизо за 0:3.

Попадение на Рийд за Фулъм бе отменено след дълго разглеждане с ВАР. Съдията прецени, че е имало нарушение на Митрович.

Лондончани създадоха още няколко положения, които не успяха да реализират.

Така Астън Вила има вече 6 точки и голова разлика 4:0. Тимът отложи мача си от първия кръг срещу Манчестър Сити. Бирмингамският отбор е на четвърто място.

Фулъм е на последната, 20-ата позиция с 0 точки и голова разлика 3:10.

Сити допусна 5 гола на собствения си стадион, хеттрик на Варди закопа "гражданите"

5:2 за гостите в Манчестър