Манчестър Сити беше съсипан на собствения си стадион, допускайки тежка загуба от Лестър.

"Гражданите" отстъпиха с 2:5, като допуснаха 4 попадения само в рамките на едно полувреме от битката.

Хеттрик на Джейми Варди се оказа определящ за мача и допринесе за регистрирания краен резултат.

Манчестър Сити поведе в резултата още в 4-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Лестър, топката попадна в Рияд Марез, който с удар от въздуха прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Каспер Шмайхел.

Снимка 498034

Източник: Twitter

Съдията Майкъл Оливър свири дузпа за Лестър в 37-ата минута за нарушение на Кайл Уокър срещу Джейми Варди в наказателното поле на "гражданите". Варди бе безкомпромисен от бялата точка, пращайки топката под напречната греда на вратата на Едерсон за 1:1 в 38-ата минута.

Лестър обърна развоя на срещата в 54-ата минута. Тимоти Кастан центрира в наказателното поле на Манчестър Сити, където Джейми Варди с техничен удар прати топката във вратата на Едерсон и "лисиците" поведоха с 2:1.

Снимка 498035

Четири минути по-късно съдията Майкъл Оливър свири втора дузпа за Лестър в мача за нарушение на Ерик Гарсия в наказателното поле на домакините срещу Джейми Варди. Варди реализира и втората дузпа, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Едерсон за 3:1 в 58-ата минута.

Джеймс Мадисън отбеляза много красив гол в 77-ата минута, а Сити намали своето изоставане в 84-ата минута. Марез центрира от корнер в наказателното поле на Лестър, където Нейтън Аке засече топката с глава и я вкара във вратата на Шмайхел.

Манчестър Сити остана без нападатели

Габриел Жезус също се контузи

Съдията Майкъл Оливър свири трета дузпа в полза на Лестър в 87-ата минута, след като Бенжамен Менди фаулира Джеймс Мадисън в наказателното поле на Манчестър Сити. Наказателният удар бе реализиран от Юри Тилеманс в 88-ата минута и Лестър поведе с 5:2.

Това е най-тежката домакинска загуба в кариерата на Хосеп Гуардиола. Също така е най-голямото домакинско поражение за "гражданите" от 2003 година насам, когато загубиха с 1:5 от Арсенал.

Лестър е първи в класирането с 9 точки, а Манчестър Сити е с 3 точки и мач по-малко.