Отборът на Арсенал спечели с 3:1 като гост на Манчестър Сити в отложен мач от английската Висша лига.

Така "артилеристите" запазиха шансове да заемат четвъртото място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига. Лондонският клуб е финалис в Лигата и ако победи Барса на 17 май ще се класира като носител, дори да е пети.

Гостите откриха резултата в 30-ата минута с гол на Фреди Люнгберг, който ознаменува по този начин своя мач номер 300 за Арсенал. Осем минути по-късно Дейвид Сомел изравни за Сити.

Победата на "артилеристите" донесе резервата Хосе Антонио Рейес. Испанският футболис се появи в игра в 72-ата минута и само шест по-късно направи 2:1. Рейес сложи точка на спора, когато след пас на Тиери Анри вкара третия гол за лондонския тим в 84-ата минута.

За първи път от октомври в игра се появи английският национал на гостите Ашли Коул.

В последния кръг в Англия в неделя Арсенал ще изиграе прощален мач на стадион "Хайбъри" срещу Уигън и трябва да спечели победата. Ако заемащият в момента четвъртата позиция Тотнъм направи равен или загуби от Уест Хем, съставът на Арсен Венгер ще измести "шпорите".
В момента Тотнъм има 65 точки, Арсенал е със 64.