Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: Зрители:

78′

Жълт картон за Джака.

72′

ГРЕДА!

Обамеянг пробва да прехвърли вратаря на съперника, но топката кацна на напречната греда.

65′

Нкетиа сменя Гендузи.

61′

Изстрел на Лаказет!

Топката се отбива в гредата!

Малшанс за влезлия преди минути на терена футболист на домакините.

60′

Засада на Сон.

За пореден път тя не беше маркирана.

Едва не се стига до голова ситуация в полза на Тотнъм.

Грешка на съдийската бригада.

59′

Лаказет сменя Иуоби.

59′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Али!

Страхотно изпълнение на футболиста на гостите, който прехвърли технично Чех.

58′

Кейн сменя Моура.

55′

Директен изстрел на Ериксен от свободен удар.

Чех избива топката в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

51′

Иуоби центрира в наказателното поле на Тотнъм.

Мейтланд-Найлс не успява да насочи добре топката и стреля в тялото на бранител пред себе си.

48′

Засада на Обамеянг.

46′

Мхитарян е заменен от Кошиелни.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете по трибуните множество положения и пред двете врати. Бе отбелязан обаче само един гол - в полза на гостуващия състав.

Арсенал започна силно полувремето, като Мхитарян бе във вихъра си. Футболистът на "артилеристите" не спираше да тормози капитана на Тотнъм в този мач Дани Роуз, който на няколко пъти се видя принуден дори да го фаулира.

Една от първите по-чисти възможности за отбелязване на гол се откри пред Рамзи, който получи страхотно извеждащо подаване, но изстрелът му не попадна в очертанията на вратата.

Последва също добро извеждане на Мхитарян очи в очи с Газанига, но вратарят на гостите спаси, като шутът на Мхитарян попадна в тялото му.

Резултатът беше открит в 20-ата минута, когато Сон получи пас като по конец по десния фланг на атаката на "шпорите", овладя кълбото и с мощен изстрел го прати по труден за спасяване начин в мрежата на Арсенал за 0:1.

До края на полувремето Арсенал не спря да атакува, но възможности, открили се пред Мхитарян и Рамзи не бяха максимално добре използвани от тях.

Така резултатът се запази и Тотнъм разполага с преднина от едно попадение преди подновяването на играта.

45′

Почивка.

44′

Опасен изстрел на Рамзи!

Спасяване на вратаря на Тотнъм!

Добра възможност за изравняване на резултата.

44′

Жълт картон за Гендузи.

41′

Пасовете за домакините са предимно назад и встрани.

Опитват се "артилеристите" да изнесат опонента си в предни позиции.

38′

Две поредни включвания на Мейтланд-Найлс по десния фланг на атаката на Арсенал.

Във втория случай той бе близо дори да стигне до възможност за изстрел, но се забави и топката му беше отнета.

32′

Неприятен сблъсък между Моура и Мхитарян.

И двамата остават да лежат на терена.

Играта изглежда ще продължи без да бъдат извършвани принудителни промени.

30′

Разочароващо изпълнение на Сисоко.

Многоходова атака за Тотнъм, футболистът на "шпорите" получи пас на границата на наказателното поле, но не стреля добре.

28′

Обамеянг нахлува в наказателното поле на съперника.

Стреля нападателят на Арсенал, но не намира рамките на целта.

27′

Мхитарян пада на земята след съприкосновение с Роуз, в близост до пеналта на Тотнъм.

Сигнал на Джонатан Мос за нарушение на правилата няма.

25′

Този път такава е маркирана.

20′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Сон!

Той бе изведен по чудесен начин, стреля силно и не сгреши!

Останаха известни съмнения за налична засада при паса към Сон...

19′

Любопитно отиграване на Ериксен.

Той опита да изостри атаката на тима си с подаване пред линията на защитата на опонента.

Неуспешен опит.

17′

Продължителен натиск на Тотнъм.

Футболистите на тима владеят топката повече от съперника си.

Освен два далечни изстрела на Ериксен обаче, нищо по-сериозно за състава.

13′

Мхитарян се оказва очи в очи със стража на Тотнъм!

Стреля право в тялото му.

Разочароващо изпълнение на Мхитарян.

12′

Моура подава към Ериксен.

Неточен завършващ изстрел на последния.

Малшанс пред един от лидерите на "шпорите".

10′

Временно без интересни атаки към двете врати.

Напрегната игра в средната част от игрището.

8′

Скоростна атака на Арсенал.

Рамзи се оказва в добра ситуация за отправяне на завършващ изстрел.

Стреля, но топката минава встрани от целта.

7′

Проблемите в защита и за двата състава личат още в началото на срещата.

Неуверени действия на част от бранителите на терена.

5′

Силово надиграване между двете единайсеторки в средата на терена.

По-габаритните футболисти в двата тима определено се чувстват комфортно в тези ситуации.

3′

Точно 3 години без мач за Купата на Лигата за Хари Кейн.

Този път нападателят на Тотнъм поне е на скамейката...

2′

Джака центрира от корнер.

Мхитарян отклонява топката с глава, но не успява да намери очертанията на вратата.

1′

Уилок Скип

Арсенал приема Тотнъм в четвъртфинален мач от турнира за Купата на лигата на Англия. Двубоят на стадион "Емиратс" започва в 21:45 часа.

"Шпорите" имат да си връщат за поражението в първенството тук, дошло в началото на месеца. Тогава момчетата на Маурисио Почетино допуснаха пълен обрат и загубиха с 2:4.

Почетино ще струва 34 млн. паунда на Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" трябва да платят сериозна компенсация на Тотнъм

Серията от 22 поредни мача без загуба на Арсенал приключи през уикенда срещу Саутхемптън и възпитаниците на Унай Емери ще искат да се реваншират пред феновете си.

Снимка 388855

За втори път през тази есен ще станем свидетели на дербито на Северен Лондон.

В същия турнир Манчестър Сити спечели срещу Лестър.

Лестър загуби от Манчестър Сити след изпълнения на дузпи - 2:4

Отново дузпите решиха спора между Манчестър Сити и Лестър, "гражданите" са на полуфинал