Арсенал победи Тотнъм с 1:0 в дербито на Северен Лондон. Двата отбора се изправиха в мач от трети кръг, а единственото попадение реализира Оливие Жури, който бе точен в средата на първата част. Французинът завърши точно отлична атака на своя тим, преминала през Рамзи и Уолкът.

Като цяло двата отбора направиха много здрав мач, в който битката за всяка педя терен бе ожесточена. Повторен дебют с екипа на Арсенал направи Матио Фламини, който в последните минути на първата част замени контузилия се Джак Уилшир.

След почивката Тотнъм се опита да упражни натиск, което позволи на Арсенал да контраатакува опасно. В 64-ата минута Лорис с седна ръка изби удар на Жиру, а малко по-късно вратарят отрази по фамозен начин и удар на Уолкът, този път след пас на Жиру.

Стражът на Арсенал Счезни също имаше работа. Може би най-чистото положение за „шпорите" се откри пред резервата Дефо, чийто удар в 76-ата минута бе майсторски избит с една ръка от Счезни.

Така след слабия старт на сезона (загуба от Астън Вила), отборът на Арсенал записа серия от 4 поредни победи - 2 в първенството и 2 в квалификациите на Шампионската лига.

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 1:0

1:0 Жиру (23')

АРСЕНАЛ: Счезни, Дженкинсън, Мертезакер, Кошиелни, Гибс, Рамзи, Уилшър, Росицки (79' Монреал), Уолкът (90' Саня), Касорла, Жиру

ТОТНЪМ: Лорис, Уокър, Доусън, Фертонген, Роуз, Капу (74' Сандро), Паулиньо, Дембеле (69' Дефо), Таузънд (74' Ламела), Шадли, Солдадо.