Арсенал победи Уулвърхемптън с 2:1 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига и запази лидерската си позиция. Лондончани вкараха два бързи гола в началото на мача чрез Букайо Сака и Мартин Йодегор, които бяха точни в 6-ата и 12-ата минута на мача. "Вълците" върнаха едно попадение 4 минути преди края, когато точен бе Матеуш Куня.

На "Емирейтс" след само 6 минути игра Арсенал поведе в резултата. Букая Сака стигна до отскочилата топка и успя да я вкара в мрежата за 1:0.

След още 7 минути игра "топчиите" вкараха и втори гол. Този път Александър Зинченко намери Мартин Йодегор в наказателното поле, който успя да намери топката от движение и да я вкара в мрежата.

В 37-ата минута Габриел Мартинели овладя хитро подаване на границата на наказателното поле, стреля, но уцели гредата.

Малко след почивката Габриел Жезуш падна в наказателното поле, но дузпа не последва.

Гостите създадоха добра ситуация в 53-ата минута, когато Матеуш Куня влезе в наказателното поле, стреля, но стражът на Арсенал спаси.

В 75-ата минута Букайо Сака стреля от дистанция, но не уцели вратата.

"Вълците" все пак стигнаха до гол 86-ата минута, когато Матеуш Куня вкара красиво попадение с удар от дистанция.

Арсенал - Ланс 6:0 в Шампионска лига